poniedziałek, października 11, 2010

INTERSCENARIO WROCLAW 21 - 24 PAZDZIERNIKA

Szykujcie sie szykujcie. Bede tam prowadzil dwa spotkania z wszystkimi ktorzy chca... zreszta co tu bede pisal... :)

Dodatkowo przewidzieliśmy dla naszych Uczestników dwa wyjątkowe warsztaty - otwarte dla publiczności - prowadzone przez młodego twórcę rodem z Wrocławia, Konrada Aksinowicza : "Format scenariusza" oraz "Interaktywna Gra Strukturą".

Format scenariusza

Celem tego warsztatu jest nauczenie Uczestników pisania scenariuszy w odpowiednim formacie. Prowadzący zaprezentuje darmowy program CELX, który jest kopią kosztownego programu do tworzenia scenariuszy Final Draft. CELX jest wielkim ułatwieniem dla polskich twórców - posiada polskie znaki i słownik.

Aksinowicz zaprezentuje pracę z programem CELX od podstaw, poruszając m.in. takie kwestie, jak: forma gramatyczna, liczba odstępów, podstawowe pojęcia (np. CUT TO, FADE IN). Następnie Uczestnicy obejrzą fragment filmu, aby pod kierunkiem prowadzącego skopiować wybraną scenę na papier, a następnie skonfrontować wyniki swojej pracy z innymi.

Doświadczenie to ma udowodnić, że te same treści można wyrazić na wiele sposobów, w zależności od osobistego stylu twórcy. Przesłaniem warsztatu jest: "nie ważne jak piszesz, tylko o czym piszesz" oraz "nie ważne, jak chcesz to pokazać, ważne co chcesz pokazać".

Uczestnicy warsztatów mistrzowskich proszeni są o przyniesienie własnych laptopów oraz ściągnięcie darmowego programu CELTX: dla systemu Windows, MAC OS, Linux ze strony www.celtx.com

Interaktywna Gra Strukturą

Celem tego otwartego warsztatu jest nauczenie Uczestników i publiczności analizy strukturalnej ulubionych filmów, po to, aby czerpać z nich naukę i inspirację. Prowadzący dokona na żywo strukturalnej analizy wybranego przez siebie filmu, używając do tego niezwykle pomocnego programu o nazwie Contour. Aksinowicz będzie zatrzymywał film w punktach zwrotnych lub istotnych dla jego struktury, pokazując że wszystkich filmach mają zastosowanie określone paradygmaty.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Kiedy to i o której :)