wtorek, grudnia 01, 2015

WOODY ALLEN I JEGO 80 LAT   Woody Allen zawsze robił swoje.  Jestem jego wielkim fanem, ponieważ od dziecka towarzyszy mi w swoich wywodach i miał wpływ na mnie jak i na wiele osób. Tutaj w punktach podsumuje dlaczego Woody to ciekawa postać i za co go można cenić.

- Robi swoje.  Co roku robi jeden film nie przejmując się krytyką. Montuje ostatni film, siada, pisze scenariusz w trzy tygodnie, na swojej maszynie i daje to do produkcji.

- Za to że nie boi się kraść. Kradł od Felliniego, Bergmana, Antonioniego i wielu innych. Ta mieszanka i jego poczucie humoru dało nam Allena.

- Za to że nie ogląda swoich filmów po ich skończeniu. Czy to nie pięknie, że ten gość nie widział Annie Hall po premierze. On je ma w głowie i idzie do przodu.

- Za nowatorskość w podejmowaniu tematów i stylistyk do filmu. Szczególnie ZELIG, wyróżnia się tym bardziej, że zapoczątkował nowy nurt w stylizowanych filmach dokumentalnych.

- Za to że wykreował siebie. Wymyślił swój pseudonim i założył okulary. Każdy artysta powinien to zrobić. Wtedy nie musi się utożsamiać ze sobą i daje mu to wolność.

- Za to że od czterdziestu lat gra na klarnecie w niedziele, dlatego też nie może chodzić na rozdanie Oskarów, bo to właśnie wtedy.

- Za to, że pisze, gra w swoich filmach, reżyseruje i ma wiedzę muzyczną,

- Za to, że nie boi się powiedzieć, że nic nie wie i jego wiadomości o świecie są bardzo ogólne. Interesuje się tylko tym co go interesuje. Czy to nie piękne?

- I na koniec za to że bierze życie takim jakim jest. Nie chciał tego to samo przyszło. Najpierw był komikiem potem aktorem potem naturalnei zrobił jeden drugi , czterdziesty film. I tyle

Myślę też, że pomimo tego całego sposobu pokazywania siebie w filmach lub pokazywanie jego odsłon, jest nieszczęśliwy. Czuje, że chciał inaczej, ale kto tak nie ma :)

Brak komentarzy: