sobota, maja 10, 2014

POSTANOWIENIE POPRAWY

Jestem kapryśnym filmo-filem. Oglądam te same filmy w kółko i nie daje sobie szansy, by zobaczyć coś nowego. Oczywiście chodzę czasami do kina ale to czasami to dwa filmy na miesiąc, jeśli mam dobry humor. Dlaczego tak jest? Czy nie jest to przypadkiem jeden z moich słabych punktów? Czy to nie jest tak, że ci co oglądają te same filmy, nigdy nie zrobią swojego własnego? Powoli zaczyna to wszystko mieć sens. Może Ci, co kochają filmy, zrobią wszystko by ich nie robić? tak jak w przypadku muzyków lub innych dziedzin sztuki. Co oznacza, że Ci co kochają aktorstwo nie będą aktorami ci co kochają wirtuozów gitary, nigdy nie wyjdą z pokoju a Ci, którzy uwierzyli w sztukę, nigdy nie zrobią pierwszej wystawy. Kiedy oglądasz w jedna i druga stronę arcydzieła i zaczynasz rozumieć ich genialność w tej samej chwili odbierasz sobie niewinność i naiwność by zrobić co cokolwiek podobnego. Jeśli to robisz w najlepszym wypadku powiedzą ze przypomina to danego mistrza lub dzieło. Jeśli robisz to nieudolnie jeszcze bardziej pogłębia to twoja autodestrukcyjna opinie o własnym ego. Myślisz sobie. Tego się nie da zrobić. Jak on to zrobił skubaniec. Dlatego postanowiłem zrobić doświadczenie....


Od dzisiaj nie oglądam żadnego filmu, którego już widziałem. Mogę oglądać tylko nowe filmy. Jeśli mam ochotę na film, muszę iść do kina. Jeśli widzisz w telewizji film, który już widziałeś, masz obowiązek zmienić kanał. I tak do 8 listopada, do moich urodzin.

Jeśli będę chciał sobie przypomnieć dany film w związku z jakaś inspiracją, mogę korzystać tylko z własnej wiedzy o tym filmie. Przecież ja mam je w głowie. Wtedy wyjdzie, czy znam dany film i jak dobrze. Tym samym pozwoli mi to być innowacyjnym, bo mogę polegać tylko na tym co jest w mojej głowie. Tym samym będę mógł odkryć mój własny styl, ponieważ mój mózg zweryfikuje to co siedzi ukryte w mojej głowię a co nie.

Więc na łamach swojego bloga ogłaszam, że od dziś nie oglądam żadnego filmu, który już wcześniej widziałem... A w urodziny wybiorę sobie ten za którym tęsknie najbardziej. Ciekawy który to będzie film :)

Brak komentarzy: